MENU
Головна » Статті » Новини » Події

Удосконалення професійної компетентності

Удосконалення професійної компетентності

15.05.2018р. на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбувся тьюторінг «Доступна освіта: реалії та перспективи», на якому обговорювалися актуальні питання, пов’язані з впровадженням інновацій в освіті.

Адміністрація  гімназії №10 були учасниками заходу. Гімназія вже другий рік є учасником Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Школа тьюторської майстерності» та базовим навчальним закладом для проведення визначеного експерименту.

Цікавими були виступи досвідчених фахівців, які поділилися власним досвідом щодо впровадження тьюторської діяльності у навчальний процес, використання масових онлайн курсів та електронних підручників:

1. Тьюторська технологія як найбільш ефективний спосіб реалізації принципу індивідуалізації кандидат технічних наук, президент Тьюторської асоціації України, міжнародний експерт з тьюторства Вєтров С.В. (м. Київ).

2. Алгоритм упровадження науково-педагогічного проекту «Школа тьюторської майстерності» на базі вищих та загальноосвітніх закладів України доктор педагогічних наук, професор Москальова Л.Ю.

3. Доступна освіта: масові відкриті онлайн-курсидоктор технічних наук, професор Найдиш А.В.

4. Масові відкриті онлайн-курси (МВОК): досвід, особливості, перспективикандидат філологічних наук, доцент Шарова Т.М.

5. Використання електронних засобів навчального призначення кандидат філологічних наук, доцент Землянська А.В.

6. Професійна підготовка тьюторівкандидат педагогічних наук, старший викладач Меркулова Н.В.

 Жваве обговорення серед присутніх викликали доповіді про масові відкриті он-лайн курси, які засновані на принципах відкритості, рівності учасників освітнього процесу, індивідуалізації освіти, глобалізації освітнього простору, інтернаціоналізації освітніх систем. Їх використання надасть змогу педагогам розвинути додаткові компетентності, перевірити власні знання та опанувати новими у будь- який момент. Доповідачами були освітлені основні можливості україномовних онлайн курсів EdEra, Prometheus.

Перспективи подальших досліджень вбачаємо у популяризації доступної освіти через використання масових он-лайн курсів, кореляції теоретичних напрацювань з практикою впровадження інформаційно-комунікаційних та сучасних освітніх технологій.

Сучасний учитель має бути мобільним, компетентним, творчим, розвивати здатність до безперервної освіти та самовдосконалення, виявляти активну життєву позицію в усіх сферах життя. Експериментальну роботу з реалізації Концепції науково - педагогічного проекту «Школа тьютерської майстерності» колектив гімназії продовжить і у наступному навчальному році.


Категорія: Події | Додав: gymnasiya10 (16.05.2018)
Переглядів: 122 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar